4x08 & 4x09

14. prosince 2012 v 12:08 | Michelle |  Diary
Pomalu si říkám, že si na tyhle svoje kecy zřídím zvláštní rubriku :-D
Jako obvykle - vstupujte na vlastní nebezpečí ;-)

Ráda bych začla s dílem, který byl vysílaný minulý týden, tedy osmou epizodou čtvrté série, jen nevím, na kolik si vzpomenu, když jsem mezitím už viděla i devátou epizodu.

4x08
1. Damon a Elena ráno v posteli - jediné, co mě k tomu napadá, je: "No, konečně". Vždycky jsme si přece přáli, aby se probudili spolu (já vím, Elena už byla venku z postele, ale stejně se tam zase vrátila). Oba byli tak nechutně (ironie!!) šťastní, že jsem se zvládala jenom připitomněle culit. Do momentu, než na scénu zase přišla Caroline a Stefan. Opravdu nemůžeme mít scénu s Damonem a Elenou, do které by nevstupovala tato prapodivná dvojice?!! Navíc se "sire bond"... Každopádně, mě překvapilo, jak "žhavou" tu scénu udělali, že to vůbec prošlo cenzurou :-)
2. Damon vyprovází Elenu ke dveřím. Ano, opět jsem se hloupě usmívala a ignorovala všechno ostatní. Nejenom, že je to to, na co jsem tak dlouho čekala, ale navíc je prapodivně uspokojující vidět někoho šťastného, když jde vlastní život kamsi do háje. Když se ve dveřích zjevil Stefan, bylo mi trochu líto, že nepřišel dřív, třeba by ho Damonovo štěstí aspoň trochu obměkčilo. I když nejspíš ne.
3. Rozhovor Salvatorů. Tak tady se rozhodně Damon vyjádřil i za mě - to, že je Elena "připoutaná" k Damonovi, je opravdu ta největší hovadina, jaká mohla kohokoliv napadnout (gratuluju Julie Plec). A opravdu jsem si přála vidět pohled na Damona, jak utírá umyvadlo poblitý krví, přičemž se na něho dívá Stefan.
4. Elena pije krev z pytlíku. Nehledě na to, co jsem si přála, věděla jsem to. Samozřejmě, že "sire bond" existuje, vždyť Damon a Elena prostě nemůžou být spolu jen tak.
5. Charlotte, výlet Salvatorů. Vidíte to? Já věděla, že v Damonově minulosti byla nějaká Charlotte!!! Na flashbacích mě nejvíc pobavil moment, kdy Damon chytá toho chlápka se zlomeným krkem, posazuje ho na židličku a rovná mu hlavu :-D. Perfektní. Jinak... Ano, samozřejmě. Na "sire bond" neexistuje kouzlo, musí to proběhnout tak, aby to muselo Damona úplně zlomit. Jako proč? Začínám mít podezření, že je to Juliin způsob, jak přetáhnout na Damonovu stranu víc lidí. Každopádně mě pořádně naštvalo, jak moc si na tom všem stál Stefan. Prakticky nedal Damonovi žádnou jinou možnost, žádný čas na rozmyšlenou a téměř hned mu předestřel, že to musí být fakt těžký dělat správnou věc. Stefan má světlé chvilky, někdy ho mám fakt ráda, ale v tenhle moment si to fakt pos*al.
6. Dívčí noc u Salvatorů. Bonnie to vzala docela v pohodě, ne? Caroline? Bože, zavři už pusu! Vždyť tenhle charakter byl perfektní, já ji milovala od začátku! Ale proč z ní scénaristi udělali tuhle věčně soudící mrchu fakt nechápu. Každopádně Elenino "I think I'm falling in love with him" znělo upřímně! Kéž by to taky řekla Damonovi...
7. Damon zpátky doma. Na jednu stranu mě strašně mrzelo, že ji Damon nenechal jít. Ano, brečela bych, ano, byl by zlomený, Delena by byla zníčena hned v počátcích - ale Damon by dodržel svoje slovo. Na druhou stranu jsem ráda, že jsem mohla vidět Elenu bojující za Damona.
8. Celá zápletka s Hayley, Shanem, apod. Pff, nějak jsem tomu ještě pořád nepřišla na kloub a už vůbec ne na chuť. Tyler alfasamec? Tyler je borec, ale alfa bude vždycky Klaus.
9. Rozhovor Stefana a Caroline na konci. Vážně, Caroline? "Jak mu můžeš věřit? Blah, blah, blah..." Protože je to jeho bratr! A protože Damon není ani zdaleka tak nedůvěryhodný, jak se ty snažíš předstírat! Grrrr...
Celkově? Díl se mi líbil. Obvzlášť část čarodějky Nandi: "...vampire only bounds to her sire when she has feelings for him before she turns. Human feelings." Protože to znamená, že Elena Damona milovala, i když to popírala a nikdy neřekla. Pak je "sire bond" mezi Damonem a Elenou dobrá věc.

4x09
1. Opět ráno s Damonem a Elenou. Vzhledem k tomu, že to ukázalo, ja moc je Damon na sebe naštvaný, že Elenu neposlal pryč, si to u mě zase spravil. "Saved by the cellphone." :-D
2. Klaus a Stefan. Jestli mám nějaký pár ráda tolik jako Delenu, pak je to jednoznačně Klefan. Nemyslíte, že by jim to šlo skvěle dohromady? To je všechno, co chci říct ke všem scénám jich dvou v celé epizodě.
3. Damon, Elena, Bonnie, Jeremy a Shane v domku u jezera. I když mi Bonnie většinou připadá nudná, nebylo to tak špatné. A jsem ráda, že se tak nějak vrátila zpátky k Jeremymu, protože ten si zaslouží někoho, koho může milovat kromě Eleny. (Mimochodem vyrostl nám z něho ale chlapák, co? Mňamy. A ty dětský kukadla k tomu, prostě k sežrání.) Hypnóza, Damonův nápad, který funguje, Elena a Jeremy opět milující sourozenci. Všechno to šlo nějak jednoduše. Co se týče léku na vampirismus - nějak nepobírám ani tuhle zápletku. Proboha, nechte Elenu upírem, ne? Několik dílů jsem ji neviděla brečet, to je změna oproti lidské Eleně!!
4. Stefan, Caroline, Tyler, hybridi. *protáčí oči* Nějak nemám slova.
5. Damon lámající "sirebond". Upřimně řečeno, nemyslím si, že ho zlomil. Jenom ji poslal domů. Neřekl ji, ať na něho zapomene. Každopádně je to správná věc, jakkoliv moc chci Damona a Elenu pohromadě. Ráno jsem psala zkoušku z filozofie, a protože jsem neměla čas se před ní podívat na celý, jenom jsem skočila na youtube a naprosto se mi zastavilo srdce, když jsem uviděla video "Damon is setting Elena free". Snažila jsem se překonat a nepodívat se, ale moje vůle to holt nezvládla, a tak jsem šla do školy s uslzenýma a zarudlýma očima, protože jsem to prostě nějak nepřenesla přes srdce, nešlo to. Doufám, že Tylerova slova z minulé série "Real love is stronger than fake loyalty" platí, a tak to pouto vlastně ani nejde zlomit.
6. Zlomený Klaus vraždící všechno živé okolo sebe. Rozbrečel mě ještě před Delenou. Prostě mi ho bylo líto.
7. Caroline a zuřící Stefan. Já nevím. Teď možná nebudu znít jako "já", ale mně bylo Stefan líto. A i když jsem byla na Caroline naštvaná, že téma Damon a Elena vůbec načala, jsem pyšná, že Stefanovi vlastně nic neřekla.
Celkově? Velmi dobrá epizoda. Opravdu velmi. Mrzelo mě, že Elena neřekla svoje "I love you", které jsem tolik očekávala a že nepřišel ani žhavý sex mezi Damonem a Elenou, který tolik lidí slibovalo. Ale Elena bojovala, Damon nakonec (alespoň částečně) udělal správnou věc, Caroline a Stefan si spravili reputaci (alespoň u mě), Klaus opět předvedl hloubku své osobnosti a Jeremy už nechce zabít svou sestru. Mimochodem, kde je ta scéna s Damonem líbajícím Elenin krk z proma????

A Vaše názory? Strašně ráda si je vždycky čtu, protože mě zajímá, jak se na to dívají druzí :-)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Alalka Alalka | E-mail | 14. prosince 2012 v 19:39 | Reagovat

Osmý díl - dalo by se říct, že souhlasím naprosto se vším, co jsi napsala. Ještě bych asi dodala, že se mi moc líbilo SMSkování mezi Elenou a Damonem a to, jak vyhodila Caroline, když jí řekla, že ji Damon jen využil. Z Haley (bože, nemám ráda tu herečku, asi proto že jsem ji měla tu smůlu uzřít v H2O. Secret circle jsem neviděla, tak nemůžu posoudit, ale v TVD je mi nesympatická) a profesora Shanea mám nepříjemný mrazení v zádech, jejich plán ohledně 12ti hybridů nemůže dopadnout dobře :(

Devátý díl jsem zrovinka dokoukala a jsem z toho... confused (nic lepšího mě nenapadá). Damonovo odhodlání udělat správnou věc je chvályhodný, i když mu to Elena nijak neulehčuje, za což jsem vděčná. V posledních dvou dílech se mi vůbec líbila Elenina rozhodnost, a že tak nějak "jde proti všem".
Situace v chajdě u jezera - Jeremyho jsem měla vždycky ráda, takže mi rozhodně neva, že mu dávají více prostoru. Bonnie mě většinou nijak extrémně nerozčilovala, ale v téhle sérii se mi vyloženě líbí. Snad to není tím, že se tam zas tak moc nevyskytovala :)
Stefan/Caroline - co k tomu napsat? Asi jen to, že důvody jejich chování chápu. Nejsem z těch, co mají Stefana za kreténa a Caroline za věčně soudící krávu (četla jsem i horší označení).
Co se týče Tylera - jsem ráda, že nemuřel (vsázela jsem na něj). Bylo mi ho líto a mamču starostku jsem měla v oblibě. Musím se ale přiznat, že to tak docela nechápu. Proč jako Klaus všechny ty hybridy zabil, jen proto že zlomili pouto? Nebo ho Hayley zasvětila do toho jejich divnýho plánu nebo co to??

Hm, každopádně jsem zvědavá na příští díl, snad se z něj dozvíme víc.
Doufám, že tohle nebylo definitivní finito Damona a Eleny, a že z toho zjištění Stefanovi nějak nejebne...
Jinak díky za možnost se vyjádřit, tvoje názory si vždycky ráda přečtu ;)

2 elmo elmo | 14. prosince 2012 v 22:37 | Reagovat

Ranné prebudenie - bezchybné :) Aj to "žhavé", ale aj deviaty diel (slušne oblečení); aj ja som sa len usmievala a zabudla na skutočný svet :)
Stefan ma štve. Vyvádza ako malé dieťa za to, že ho brat zradil (pritom keď sa vyspal s Elenou ešte o pute nevedeli) a za to, že puto nezrušil hneď a pritom si Damon chcel ukradnúť jeden deň, počas ktorého stihol pomôcť Jeremymu, posunúť sa ďalej pri hľadaní lieku a Elenu si nepustil k telu. Celé to zakončil splnením sľubu, čím preukázal opäť službu Elene ale hlavne BRATOVI za cenu vlastného šťastia, pričom Stef vyvádza ako blázon.
Caroline mi ide v poslednej dobe neskutočne na nervy v každej scéne, kde nie je s Klausom. Ide hlavne o tú silnú (a slepú) náklonnosť k Stefanovi a nepodložený odmietavý prístup k Damonovi.
Tylera som nikdy neobľubovala a v devine sa choval ako bezočivý vôl, ktorý sa stará len o sebe. Toho mi vôbec nie je ľúto.
April mi je neuveriteľne nesympatická a príde mi tam vsunutá dosť nasilu.
Shane je mi naopak veľmi sympatický a je pre mňa čím ďalej zaujímavejší.
Bonnie a Jeremy opäť spolu (i keď nie doslova)? :D To beriem. A k tomu tie vianočné bezstarostné chvíľky - to mi v seriáli trošku chýbalo.
Posledný bod - Klaus :) Ako som ho na začiatku nemusela, tak ho teraz milujem. Vo veľa ohľadoch mi pripomína Damona - nikým nemilovaný a nepochopený, vôbec nie taký zlý, na akého sa hrá. Bojuje o dievča, ktoré ho (zatiaľ) odmieta.. Keď bol "zlomený", ten smútok normálne sálal z obrazovky. Bolo mi ho veľmi ľúto. Som rada, že si to Stefan a Caroline uvedomili, bolo by fajn, keby ho aspoň trošku brali..

Ešte k lámaniu puta - oni si k sebe znovu nájdu cestu. Verím tomu. Ale prekvapili ma tvorcovia. Očividne sa vyžívajú v tom, že robia z Damona mučeníka a jeho fanúšikov pravidelne rozplačú, no teraz som slzy udržala na uzde. Pritom konkrétne táto scéna by sa dala spraviť tak srdcervúco, že by pri tom ľudia plakali ešte dlho :D Na jednej strane som rada - nemusím ich opäť preklínať.. Ale nevyužili šancu naplno :-P

3 Meruňka Meruňka | Web | 15. prosince 2012 v 2:10 | Reagovat

Za oba díly s tebou souhlasím..(dala jsem si předsevzetí že dneska budu stručná)taky jsem nepobírala vlkodlačí části a hrozně mě mrzelo to jak Stefan zjistil že byli ti dva spolu i to jak ji Damon poslal domů. Je zvláštní, že je poznat, kdy jedná sama za sebe a kdy za to co chce Damon...
Celý díl jsem trnula, kdy Shane nabulíkuje v hypnóze Jerovy, že má napadnout Damona, to by byl teprve průser.
A jo skoro všichni si mě tak nějak usmířili, ale teda proč sakra musel Klaus zabít paní Lockwoodovou?
A BTW - co sakra dělala April ve sklepě?!

4 D. D. | 21. prosince 2012 v 22:41 | Reagovat

Tak když už bude nová povídka...? Připadám si jak magor, když každý den nacházím pořád tu samou hlavní stránku... ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama