4x07

30. listopadu 2012 v 12:25 | Michelle |  Diary
Hezké páteční dopoledne (kdy to budete číst vy opravdu netuším :-)),
ačkoliv uběhly víc než tři hodiny od doby, co jsem se podívala na aktuální epizodu TVD, ještě pořád jsem se tak úplně nevzpamatovala.
Na "Celý článek" NEKLIKEJTE, pokud jste díl ještě NEVIDĚLY!!!!

Komu se nechce číst celý článek, nečtěte ho. Ráda bych znala Váš názor především na ztučněný text na konci článku. Díky :-)
Ani nevím, jak začít. Výjimečně nejsem naštvaná na žádný charakter (možná trochu, ale k tomu se dostanu). Nikdy jsem nechápala, proč tolik lidí nadavá Julie Plec a ostatním scénaristům. Po tomhle díle jsem velmi ráda, že nebydlím v Americe, protože bych nejspíš měla na krku vraždu.
Rozhovor Stefana a Caroline hned na začátku byl vcelku roztomilý. Zkrátka je hezké, že i Stefan má přátele a někoho, komu ještě nestihl zruinovat život. To, že je Caroline Stelena fanynkou, víme všichni, na začátku dílu mi to ještě připadalo snesitelné.
Rozhovor Damona a Stefana nebyl roztomilý. Chápu, že má Stefan právo být naštvaný na Damona, kvůli němuž ztratil svou holku, ale zamysleme se každý zvlášť, jak dlouho snášel Stefana a jeho chození s Elenou Damon. Tři roky a kus téhle série. A jak se po většinu doby choval? Obhajoval Stefana před Elenou. To je asi všechno, co k tomu můžu říct.
"Přátelský" pokec Caroline a Eleny mě neuspokojil ani trochu. Elena musí přijít na to, co vlastně cití k Damonovi? Ještě pořád? Opravdu? Pffff....
Pohled na Jeremyho, který zvedá každou rukou jeden pivní sud, byl naopak velmi uspokojující. Celkově nám z emo-Jeremyho roste hezčí a hezčí... zabiják.
Stefan zkoumající v nemocnici poznámky doktorů mě rozesmál. Ah, to jeho dobré srdce. To, že o pár minut později posral Jeremymu život, už nám nějak do vzorce nezapadá, že?
Caroline a Klaus se mi po hromadě líbí víc a víc. Zprvu jsem Klause neměla ráda. Není to vyslovený fešák a choval se hnusně, ale s Caroline... Třeba jenom když si vzpomenu na ty psí oči, co na ni dělal :-).
Hayley a Tyler mě naopak nějak nesedí. Herečku, která hraje Hayley, znám ze Secret Circle a tam jsem ji měla hodně ráda, ale nevím, s Tylerem mi zkrátka nesedí dohromady. Necítím mezi nimi žádnou chemii.
Jeremyho noční můra mě trochu vyděsila, ale na druhou stranu možná by bylo dobře, kdyby Elenu konečně zabil. Byl by klid a děj by chvilku mohl zase dávat smysl.
Následující scéna mně vytvořila úsměv na tváři. Už jenom Elenin vyděšený výraz, když Damon zmiňuje, jakou barvu měla na sobě ona, nebo to, jak změnila svůj názor na šaty. Raději bych asi neměla zmiňovat, jak připitoměle jsem se tvářila, když Elena říká "You". Hra výrazů na Damonově tváři byla skvělým hereckým výkonem a kdyby ji nepokazil profesor Shane (další člověk, který musí nutně přerušovat Delenu), byla bych ještě spokojenější.
Rozhovor Shanea a Damona mě zas tak nebral. Ale fajn, ne celé TVD je o Damonovi a Eleně, že...
K interakci mezi Jeremym a Stefanem jsem se už vyjádřila. Jeremy ho měl propíchnout jako hned dalšího. Já bych to udělala.
Klaroline opět bodovala. A Klaus byl se sebou spokojený :-)
Skryté pohledy Damona a Eleny byly také exkluzivní. Co se týče April - myslím, že se víc hodí k Jeremymu, ale Jeremy byl zrovna zaměstnaný vražděním, takže mu odpouštím. Navíc Mattův "svůdný" pohled stál za to xD.
"Damon's never right." Caroline, ano, za tohle tě nemám ráda. Myslím, že Damon toho pro každého udělal dost na to, aby mohla i Caroline uznat, že jeho plány vycházejí. Grr...
Klaus dobírající si Caroline? Kdybych zrovna nebyla na Caroline naštvaná, asi bych si tu scénu užila. Bylo to roztomilé.
Taky se mi líbilo, jak Jeremy řekl, že se na lekce tance díval online, asi stokrát :-).
Když na scénu už zase naskočil Damon a Shane, začínala jsem se nudit. Předpokládala jsem, že to bude Delena epizoda, ne Shane/Damon epizoda. Samozřejmě oceňuji Damonovu snahu (narozdíl od Stefana) najít jiného lovce, ale pořád... (Tohle je chyba scénaristů!!!)
Sourozenecká (mírumilovná) chvilka mezi Jeremym a Elenou byla moc hezká. Do té doby, než se ji Jeremy pokusil zabít a zastavil ho Stefan (najednou ho bude zastavovat).
Z již dříve předeslaných důvodů přeskočím scénu s Tylerem a Hayley a skočím rovnou na Klaroline. Ach, Bože. To, jak Klaus vyprávěl o ptáčkovi, mi úplně vzalo dech... Byla to krása.
Stefanova slova o tom, že je potřeba "tohle všechno napravit", si vyžadovala něco takového, jako řekla Elena. Protože jediné, co chce Stefan napravit, je Elena. Aby mohla být s ním, mít s ním děti... Brr...
A protože Jeremy chce zavraždit svoji sestru, přehážeme trochu zasedací pořádek. Matt místo Eleny, Elena místo Stefana, Stefan místo... (Caroline byla většinu u Lockwoodů, takže...). Každopádně musím ocenit, že Elena a Damon vypadali smutně, když Stefan odcházel (na rozdíl od většiny Delena fanoušků).
A vyvrcholením "hlavní dějové linie" v tomto díle je... Hayley spolupracuje se Shanem (a zase ji mám o něco méně radši). Julie, běž do háje.
Poslední scénu jsem viděla asi dvacetkrát. Bourbon, tanec, líbání a to, na co jsme všichni tak dlouho čekali. Já vím, vzhledem k mým povídkám by jeden řekl, že jsem si to představovala nějak takhle, ale doufala jsem, že spolu vydrží aspoň chvilku jenom chodit. Dobře, toužili po sobě tak dlouho a všechno je teď zesílené a Elena (alespoň, co si pamatuju) s nikým nespala víc než celou jednu sérii, ale pořád si myslím, že mohli počkat. Damon to mohl zarazit. Výjimečně tam někdo mohl přijít a já bych se ani tolik nezlobila. I přesto musím uznat, že to byla radost se koukat. Co mě ale neskutečně vytočilo, byl rozhovor Caroline a Stefana v průběhu DExu. To to nemohli říct předtím nebo potom? Vážně museli chvíli, na kterou jsem čekala tak strašně moc dlouho, zruinovat hned v průběhu???!!!
A co si myslím o "sire bond"? Myslím, že jsem viděla dostatek momentů mezi Damonem a upíři Elenou, kdy Damon něco řekl a Elena ho neposlechla. Když si to vezmeme hned od začátku. Damon vraždí Matta - jasný záměr - proč ho tedy Elena zastavila? Jak na něho mohla mířit touho "kolíkovou-pseudopistolkou"? A pak - kde byla ta část, kdy ji Damon řekl, aby se vykašlala na Stefana? Udělal přesný opak a ona mu stejně nedokázala věřit. Damon ji v minulém díle několikrát řekl, ať zavolá Stefanovi. Udělala to? Ne! A kdyby to bylo "sire bond", proč nám neukázali scénu, kde Damon říká: "Tak pojď, skoč na mě. Jdeme do ložnice." Udělala to sama z vlastní vůle. A jestli je to, co Julie (největší Stelena fanoušek všech dob) tak bravurně vymyslela, pravda, je to ta největší hovadina, co se tam zatím stala.
Těm, kdo se dočetli až sem, děkuji. Musela jsem to někde vypustit, protože jinak bych v rámci halucinace, že vidím Plecku, zabila nějakého člena své rodiny.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Liz Liz | 30. listopadu 2012 v 13:06 | Reagovat

Presne taký istý názor! Vždy ich musí niekto vyrušiť, Julie je najlepšia Stele... fanúšička a bola to Damon/Shane epizóda. Ale sakra všetko sa to točí iba okolo Caroline, Klausa, Stefana, Tylera a Shana! Ale dá sa to samozrejme chápať, že si sa potrebovala niekde vypísať :) Nič na tom nie je vôbec zlé :)

2 Meruňka Meruňka | Web | 30. listopadu 2012 v 14:03 | Reagovat

Oni nejspíš předpokládájí že je to něco co si přeje ne co řekne! Ale fakt to nechápu, proč to museli tak neuvěřitelně zkazit, když se konečně zdálo, že to bude aspoň pár dílů dobré. A navíc ho líbala ještě předtím!!! Nasrali mě!
Tak a teď mám teprve dost odhodlání přečíst si co píšeš...

3 Meruňka Meruňka | Web | 30. listopadu 2012 v 14:39 | Reagovat

Tak jo. Jdu ti v patách.
Začátek a Stefan s Caroline - máš pravdu tam to ještě bylo vtipné.
Damon a Stefan - naštvaný být může, ale zaprvé se s ní rozešel on a zadruhé
Damon po těch třech letech taky mohl přijít a říct:
"Jo?! Super brácho! Dík že ses mi konečně klidil z cesty!
Běžím za E a hnedka se s ní začnu líbat."
To neudělal místo toho se ho snažil trochu rozptýlit, pomoct. Dokonce se ani neusmál.
Klaus a Caroline jsou super a teda jestli se ti zprvu nelíbil? tak si ho najdi znovu,
zlý upír, který se ovšem stará o rodinu a ještě k tomu má roztomilý přízvuk? A je rozhodně hezčí než Tyler se svým vysokým čelem..
Hayley - jo to je opravdu postava, jako by to už tak nestačilo, ještě i ona musí být na špatné straně.
Miss Mystic falls - kdo by si nevzpomněl na jejich tanec je blázen. Tam se Stefan poprvé nekontroloval a málem zabil tu holku.
Jo taky jsem si říkala, že ho měl bodnout...Je špatné mít rozdvojeného Jeremyho.
Caroline když zrovna není s Klausem prostě v téhle sérii stojí za starou bačkoru.
Kdyby nebyla blbá tak ji nebodne. No uznejte, ona ho přece nemůže zabít, když má Jer prsten.
Měla prostě odejít a přivézt Caroline nebo Matta a ne ho oživovat.
Btw: jakto že tu krev necítila už předtím? Nebo ona snad nedýchá??
I want to dance with you. No páni! Tak rychle. Jediný den. Opravdu? Tohle se mi honilo hlavou a už jsem si fakt myslela že se tam Stefan vrátí.
Prostě přesně jako ty. A tyky byc si to užila mnohem víc, kdyby do toho nekecali ti dva.
Když se Caroline zasekla, tak už jsem myslela, že přišla na to, že Hayley vlastně táhne proti nim, ale ono ne.
Ona místo toho přišla s tou nejbláznivější teorii jakou tenhle seriál kdy viděl. Málem jsem kvůli tomu zničila počítač a říkala si tohle se nestalo tohle se nestalo. Jenže ono se to stalo a kam to povede to se dozvíme až za hrozně dlouho! A mezitím se asi zvencnu a podruhé si to pustit nemůžu protože bych zas začla akorát nadávat. Na sire bond si taky mohli přijít až jindy, třeba za týden a ne hned TEN večer!

4 Kate Kate | 30. listopadu 2012 v 15:22 | Reagovat

Skvělá a vtipná recenze !!! :)
Ve většině s tebou souhlasím.
Stefan je neskutečně sobecký, celou tu věc s lékem dělá jen kvůli sobě. Elena se mu v téhle verzi nelíbí a myslím, že jemu je jedno, že si na upírství celkem zvyká a třeba by ten lék ani nechtěla. Nejsem nějaký fanatický fanoušek Damona, ale líbí se mi, že Elenu vždycky bere takovou, jaká je. Miluje ji i jako upírku, a to je pro ni určitě hodně důležité.

5 šunkič šunkič | Web | 30. listopadu 2012 v 17:03 | Reagovat

Ok, tentokrát se musím vyfiltrovat... Stefan pro mě nikdy debil nebyl, ale tohle?! To zoufalství, to, jak není schopnej přijmout, že by Elena mohla milovat Damona? A to s tou Caroline mělo bejt co?...
Naprosto s tebou souhlasím, to pouto maj totálně nevychytaný. Neřeknu, kdyby to opravdu platilo od první epizody čtvrtý série, fajn, Deleňačky to bude štvát, ale proč ne... ale takhle? Takhle z toho udělaj, že Elena vlastně Damona vůůůůůbec nemiluje, všechno to svedou na to pouto a v následujících epizodách z ní udělají loutkovou panenku, která se opravdu bude tvářit, že Damonovi na všechno kývne... Damona to po čase začne štvát, Stefan bude zuřit v jednom kuse... ano, opravdu už se nemůžu dočkat následujícíh epizod... Četla jsem dost špatných ff a ta Plecky začíná zaujímat celkem slušné místo.
Nemluvě o tom, že na to pouto přijde Caroline, která je (nepočítaje Elenu) nejmladší upírka v seriálu... Jak na to do prdele přišla?!
Jinak scéna Damona a Eleny teda na koukání perfekto, to se musí nechat. Kdyby ne, tak počítač letěl z vokna :D.

6 Terka Terka | 30. listopadu 2012 v 19:07 | Reagovat

Samozřejmě souhlasím. Ale nebylo by to super kdyby to tak opravdu bylo. Bez toho aby to pouto šlo zrušit. :) Jinak mě se díl líbil moc taky jsem se už nemohla dočkat až ti dva budou konečně spolu.

7 Niki Niki | 30. listopadu 2012 v 20:03 | Reagovat

Absolutně se vším s tebou souhlasím! To jak si Klaus utahoval z Car bylo k popukání =oD tenhle pár se mi začíná čím dál, tím víc líbit... To jak Car hustí do Eleny úplně nesnáším (bych jí za to dala ránu). Delena scénky byly úchvatný a jsem s tebou za jedno- mě by taky nevadilo kdyby je někdo vyrušil (tak dlouho kolem sebe krouží a tohle mi přišlo dost ukvapený a úmělý)... Jinak to s tím poutem mě pěkně vytáčí! Jako joo vypadá to, že spolu budou asi spojený, ale to jak se Car se Stefanem zatvářili stylem- Aha, tak proto Elena cití něco k Damonovi- tohle mě absolutně vytočilo!! Elena a Damon kolem sebe krouží už od konce 2 serie, jen ti dva si toho nikdy nevšimly! Jako z tohodle jsem viděla skoro rudě =oD
Ale tenhle díl byl pěknej

8 Niki Niki | 30. listopadu 2012 v 20:13 | Reagovat

Ještě menší dovětek =oD
Strašně mě vytočilo to jak Car řekla, že vždy když má Elena nějaký problém, tak že běží za Damonem... A za kým by měla jako běžet??! Elena Stefanovi nevěří a já se jí ani nedivím! Od začátku 3 serie ji Stefan moc důvodu aby mu mohla věřit opravdu nedal.

9 Mariam Mariam | Web | 1. prosince 2012 v 13:26 | Reagovat

A ja chcem len Damona zo začiatku prvej série, alebo ešte horšieho a budem spokojná. Nech chce všetkých zabiť a nech je Elena pre mňa-za mňa aj s Mattom :D Po dvoch sériách začínam mať rada Klausa a už sa naňho aj dokážem pozerať. S Caroline bol milý :) Posledná scéna ma zas až tak nezaujala a nejaké nezrovnalosti scenáristov riešiť nebudem, už som si zvykla :D
Na tejto "recenzii" ma najviac zaujalo to "Damon/Shane". Čo takto "Dane"? :D Alebo ešte lepšie: "Shamon"? :D

10 Gossip Girl Gossip Girl | Web | 1. prosince 2012 v 15:21 | Reagovat

Jo, souhlasím s tebou. Prostě po týhle epizodě mám jediný názor: Vyažte s Pleckou dveře tak rychle, jak to jen půjde.Oparvd nerada to přiznávám, ale ona táhne seriál velmi úspěšně ke dnu. Na Elenu a Damona čekám všechny série a když se konečně dočkám, ona to musí zničit nějakým poutem.
Mně vůbec nepřišlo, že by Elena Damona ve všem poslouchala. A Caroline mě tu nehorázně rozčilovala.
Ta scéna Stefan a Jeremy. Jo Damon je sice zlej, ale zlej. Stefan je jen obyčejnej, samolivbej a neustále ublíženej hajzl. Jenže to přeci udělal kvůli lásce k Eleně, takže je to v pořádku. Doprčic, to se celý serál musí točit jen a jen kolem Eleny, lterá věčně neví, co chce?
Jo a jenom. Damon se na to nedíval 3 roky a kus týhle série. Protože od dílu 1x19 uběhl jen 1 rok. Což mě taky rozčiluje. Vždyť v Mystic Falls mají pořád rok 2010, ale podle děje by čověk řekl, že všechno tohle nestihnou ani za 5 let.
Takže asi tak =D

11 elmo elmo | 1. prosince 2012 v 15:43 | Reagovat

Tak postupne :D
1.) Caroline samotná ma v tomto dieli strašne hnevala - to, ako vkuse slepo nenávidí Damona (napriek tomu, že spravil už veľmi veľa dobrých vecí) a neustále sa zastáva svätého Stefana (napriek tomu, že toho navyvádzal dosť, miestami bol oveľa horší ako Damon). Vôbec nie je objektívna.
2.) Caroline s Klausom - to je iná vec. Milujem túto dvojicu a boli spolu strašne zlatí. Akurát mi to celé kazil fakt, že sa zrovna na Car hnevám :D
3.) Vlkolaci ma nejako neberú, takže lámanie puta alebo vláčenie sa Tylera s tou novou babou mi je nejako ukradnuté.
4.) Profesor Shane je pre mňa veľmi zaujímavá postava ani nie tak v spolupráci s Bonnie alebo s hybridmi, ale skôr ako postava samotná. Narozdiel od teba ma jeho scény s Damonom nenudili, páči sa mi, keď sa D s niekým doťahuje takýmto štýlom.
5.) Stefan - že som team Delena je jasné od prvého dielu prvej série, no mám na to stále viac a viac dôvodov. Stefan sa chová ako vôl. Miluje Elenu až za hrob, v dobrom aj zlom -- ale keď sa z nej stane upír, prestáva to platiť. Chová sa úplne inak, nevie ju akceptovať a už viac nehľadá liek kvôli tomu, že Elena chce byť človekom. ON chce, aby ním bola. Nie je pre mňa nič iné než pokrytec, ak ju neviem prijať takú, aká je.
A NAKONIEC TO NAJDOLEŽITEJŠIE:
6.) Delena: od chvíle, kedy mu povedala,že sa so Stefanom rozišli kvôli nemu - bolo to super. Nenápadné pohľady, prerušený rozhovor, tanec a slávny záver. Tiež ma neskutočne vyrušoval Stefan s Caroline. Keď som si to púšťala stále dookola, aj oni mi do toho stále dookola rozprávali. Koho to zaujíma? :D Ja by som nechcela, aby ich niekto vyrušil alebo aby ešte čakali. Veľa ľuďom to príde prirýchlo, no ja sa na to pozerám inak. Od začiatku TVD tam boli pohľady, lichôtky, dotyky aj bozky.. Bolo to miestami ako skutočné chodenie a celú dobu sa to len stupňovalo, oni sa držali na uzde - teraz to prišlo. Po veeeeeeeeeeeľmi dlhej dobe, ktorú strávili spolu :D Vôbec mi to nepripadá, že skočili hneď do postele.

K tvojmu dotazu: tiež mi to nepríde, že by boli "pripútaní" vo všetkom. Či už pokus o zabitie Matta, zastávanie sa Stefana (aj tak sa s ním E rozišla) a mnohé iné veci - vôbec sa mu nepodvolila vo všetkom. Potešil ma jeden rozhovor s Julie, kde hovorí, že tá láska a vzplanutie a neviem čo všetko nie je len vecou puta... Skôr to nie je vôbec vecou toho pripútania, akurát o tom budú obaja pochybovať. Mimo to, ani raz jej Damon nepovedal "Buď so mnou! Pobozkaj ma! Vykašli sa na Stefana!" Tiež mi príde, že Julie sa snaží silou mocou udržať si naklonené obe skupiny fanúšikov (Delena aj Stelena) a akonáhle ukáže niečo, čím poteší Delena fans, musí to pokaziť. Len je to už miestami dosť silené. No neviem, uvidíme, čo bude ďalej. :-)

12 Eliza Eliza | Web | 1. prosince 2012 v 18:21 | Reagovat

Tááákže :D
Vadí mi Hayley. Ze začátku jsem si myslela, že to bude takový ten rebelující charakter, ale jak to nakonec táhne se Shaníkem to se mi ani trochu nelíbí.
Caroline si měla stoupnout a vytyčit si vedle sebe Stelena-vlajku. Jsem Delenista a vždycky budu, takže mě to štvalo dvakrát tolik, ale to snad lezlo na nervy všem, co se na to dívali. Korunku tomu dal Stefan a jeho ehem...poku*vení Jeremyho života. Ani Caroline, sv. Stefan co zmagoří každou chvíli kvůli něčemu jinými je přímo partie pro Elenu.
April pořád působí děsně zakřiknutě a nedůležitě, červený šaty byly rozhodně lepší než modrý, ale stejně mi tam nijak moc nevynikla. Má moc hezký vlasy. To je tak všechno. Doufám, že se nějak vyklube, trochu psychopatka by to mohlo být, pak bych byla spokojená.
Co mě zvedlo ze žídla byla whiskey, taneček, líbačka a postel ve stylu Delena. Přilepila jsem se k monitoru a skoro jim tleskala. Toto trvalo.
A nakonec, jak Stefan s Caroline probírali Elenino pouto k Damonovi, to jediné mi tam za celou čtvrtou sérii dávalo pořádný smysl. Pokud do toho nebudeme moc rejpat, tak to hlavu a patu má. A sedí mi to i do knih, tím pádem netrpělivě očekávám, kdo se naší milované novopečené upírky zhostí.

Toť v kostce můj názor ;)

13 Tereza Tereza | 1. prosince 2012 v 20:27 | Reagovat

Úplně se ztotožňuji s Tvým názorem... Včera jsem byla tak vytočená na Caroline, jako mám ji ráda, ale to jak zpochybňuje Damona, když jim tolikrát zachránil zadek, je pěkně nevděčné..
Její slova "You and Elena is epic" - vůbec :D.
No a ten konec, s tím že má pouto k Damonovi - hloupost, prostě to bude největší blbost v celém seriálu!

14 Andul Andul | 5. prosince 2012 v 20:23 | Reagovat

Můžu jenom souhlasit. Pokusím se to vzít tak nějak postupně co mi zůstalo v paměti.
"Hra výrazů na Damonově tváři byla skvělým hereckým výkonem." To jsem si hned říkala. Pouštěla jsem si tu scénu asi 10x dokola - prostě luxusní.
Když si Klaus dobíral Caroline s tou její přihláškou na MISS Mystic Falls, to jsem se celou scénu usmívala od ucha k uchu :)
Tayler a Hayley - bože jak ji nemám ráda. chová se jak hvězda jitřní, obléká se jak děvka(viz. ty červené šaty). Phobe Tonkin jsem neměla ráda nikdy. Ani před x lety v H2O, ani v SC a ani ted´. A Hayley něčekaně spolupracuje se Shanem. Co k ní ještě dodat.
Naopak jsem velkou fanynkou Klaroline, takže scéna kdy Klaus povídá o tom koibříkovi se mi zdála dokonalaá, tak poetická. Caroline pokud to nevíš, tak "This was epic."
Poslední scénu jsem taky viděla mockrát, ale rozhodně z ní nemám takový úžasný, blažený pocit jako ze scény v 3x19. Moc se mi líbilo jak spolu popíjeli a tancovali. Tanec bych víc natáhla. A to co mě nas**** úplně nejvíc bylo, když přerušovali DEx s Carolininými kecy o sire-bond.

To je asi tak vše. Určitě si ještě na něco vzpomenu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama