4x02

19. října 2012 v 12:01 | Michelle |  Diary
Opět mám potřebu se z toho vypsat, omlouvám se :-)
1. Koho moje kecy nebaví, nečtěte to - je to prostě výlev a taky takové nějaké subjektivní shrnutí...
2. Kdo ještě díl neviděl, článek neotevírejte. Já sice znala všechny spoilery, ale vidět to pak na obrazovce....


Vlastně ani nevím, kde mám začít. Díl jsem zatím viděla jenom bez titulků, ale myslím, že jsem neměla problém něčemu rozumět, takže snad bude pochopitelný i tento článek.
Dobře, začnu od začátku.
Ráno se Stefanem/Stefan balí na výlet. Co k tomu říct? Ano, Damon měl pravdu. Zvířecí krev na Elenu fungovat nebude. Ale proč by někdo věřil psychopatovi, že? Raději budeme věřit tomu, kdo se kvůli zvířecí krvi nikdy nenaučil ovládat svou touhu po krvi lidské. Co mě pobavilo na scéně Steleny? Stefan a Elena se vášnivě líbají, načež ho Elena odstrčí a odběhne, aby se pozvracela. (Tak trochu vyjádřila moje pocity :-D). Ne, nic proti Steleně - mají i svoje světlé chvilky, kdy mám dokonce pocit, že jejich vztah dává smysl. A pak je to v mžiku zase pryč. Ano, fanoušci neustále naráželi na to, že Damon a Elena měli opravdu velmi žhavý polibek, oproti tomu Stefan a Elena vlastně nikdy. Měla jsem pocit, že v tomhle díle přijde náprava, ale Elena se z toho pozvracela.
Představení nových postav. Ano, dalo se to čekat. Nějak mi ani jeden z nich není sympatický. Connor má hlavu jak mimozemšťan a něco mi říká, že bude mít něco společného s Bennetovskou rodinou nebo čarodějkama všeobecně. April je zvláštní a něco mě říká, že pokud to byla pastorova dcera, mohla by u sebe (třeba i nevědomky) mít sporýš. Takže třeba Elenino "velké" ovlivnění nefungovalo.
Šampaňské a Stelena. Hm... Stefanova radost byla... netradiční. Jen škoda, že je Elena takovej srab, že mu nezvládla říct, že vlastně není co slavit.
Elena, Damon, obsazená židle a pití krve. Tak zaprvé. To s tou obsazenou židlí je božský!! Aspoň nějaký prokazatelný Damonův cit v tom krunýři, do kterého se opět uzavírá. Zadruhé. Elena pila Damonovu krev. A... No, měla jsem hlavu přilepenou na monitoru a přála si, abych mohla být Elenou. Vždyť ona je úplně pitomá!!!!! No, viděli jste někdy někoho jako je ona? A vzdychající Damon? Hlazení po vlasech? Scénáristi ode mně pro jednou mají bod.
Caroline a Tyler. Nevím. Dřív jsem nechtěla nic jiného, než aby byli spolu, ale začíná mi připadat, že když jsou spolu, jsou jedině v posteli a o nic jiného mezi nimi nejde. Trochu smutný vývoj vztahu. Nakonec Caroline fakt skončí s Klausem.
Connor u Lockwoodů. Co k tomu říct? Prostě se nacpal do starostova domu, zastřelil syna starosty a bez dalších slov se za ním žene s pistolí v ruce. No comment. A to, že jsou ty kulky speciální... Překvapilo to někoho? Je něco, co v TVD není speciální? Ne.
Elena zvrací podruhé a pije krev z konzervy. Dobře, to mě trochu zklamalo. Damonovu krev vyzvracet neměla. A fakt, že se opět nedokáže sebrat a říct něco Stefanovi, a tak opět škemrá o pomoc Damona, mluví za vše. Je to sobecký srab. (Ne, fakt ji už dost dlouho nemám ráda. Ano, stalo se jí hodně špatných věcí, ale za dost z nich si může sama.) Damon pro ni jako obvykle udělal první, poslední. Líbilo se mi, jak jí utíral krev z obličeje, když nesnesla ani tu z konzervy. A mimochodem, ona taky nevypadala úplně chladně. Když se na něho dívala, nebylo to... běžné. Další bod pro autory TVD.
Stefan a Bonnie. Jak mohl někdo vymyslet takovou scénu? Stefan. Bonnie. Chápete mě? Ne? Tak ještě jednou. STEFAN. BONNIE. Chjo...
Damon prozrazuje Stefanovi, že Elena nesnesla ani jeho krev. Myslím, že Stefan byl naštvanej, protože ho to samotnýho nenapadlo. Ne, já nevím, ale to, jak je majetnický, mě fakt (ne)baví.
Pohřeb (memorial). Když polovina kostela čmuchá a cítí krev, něco není v pořádku, že? Taky se mohla Elena prozradit hned a Connor by ji odstřelil a bylo by po problémech. Dobrák Matt se snažil vykompenzovat svou vinu a dal Eleně napít své krve. A teď pozor. Jak to že z něho mohla přestat pít? To by se nemělo stát! Ach jo... Jenom, aby pak nemusela žít s tou vinou (která určitě přijde později), scénáristi nedovolí, aby Matt umřel nebo aby se napila nějak víc. Pět bodů dolů.
Boj mezi Damonem a Connorem. Vážně? Jako VÁŽNĚ? Damon, který zvládá trhat hlavy, srdce, ruce, nohy, nedokáže hnout s tímhle týpkem? Ten musel v posilovně strávit celý život, ne?
Stefan praští Damona. Jasně Damon má v sobě hromadu kulek, je zmlácenej, má zlomený srdce a jeho drahý bratr ho tak nějak z principu praští. Za to, že se Damon pokoušel smysluplně pomoct Eleně (já vím, snažil se z toho jako obvykle dostat co nejvíc, ale kdo mu to zazlívá?).
Rozhovor Stelena. Nuda. Ale pobavilo mě, jak Elena řekla, že už ji nebaví brečet. Hovadina. Samozřejmě, že ji to baví, vždyť je to, co dělá celý život.
Pouštění lampionů. Potlesk pro Damona, že zůstal v realitě a nemyslel si, že tím, že řekne, co ho bolí, se něco zlepší. Tomu se říká být realista, děti. Jinak, pobavilo mě, jak Elena vypustila lampión sama za sebe :-D. *sobec*
Damon a Alaric. Jako dobře. Měla jsem pocit, že začnu brečet u těch lampiónů, ale když začala mluvit Elena, vytvořil se mi na obličeji jeden velký škleb. Za to, při pohledu na Damona na hřbitově, jsem najednou nemohla přestat vzlykat. No, jo - asi jsem měkota, ale je mi ho líto. Nezáleží na tom, jak moc se snaží, kolik toho dělá, všichni si vždycky budou pamatovat jenom to špatné, co udělal, když už mu došla trpělivost. A věřte mi, být jím, dochází mi mnohem častěji.
Vtípek na závěr. Všimli jste si toho, jak každý upír seděl někde jinde a jak se spolu domlouvali prostě tím, že mluvili a slyšeli se? To bylo dobrý! Jakože mě by to nenapadlo :-)
Ale celkově? Mně se díl líbil. Opravdu líbil. Opět podpořil mou důvěru v to, že Damon a Elena mají naději. (Buďte rádi, že neznáte všechny spoilery....)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Verča Verča | Web | 19. října 2012 v 16:36 | Reagovat

Já to asi vezmu od konce. Brečela jsem. Alaric mi tam opravdu bude chybět, byl tam jediný normální, navíc s Damonem tvořili úžasný tým.
Podle proma vypadaly Stelena scény zajímavě, ale... nevím, jestli je to jen mou nesnášenlivostí ike Stefanovi, nebo to bylo nudné jako obvykle :D :P
Elena pijící z Damona, bez komentáře. To byla scéna pro mě. Viděla jsem ji asi desetkrát :D Damonův výraz, aww!
Connor je idiot, to se pozná. Už teď se děsím toho, co provede Jeremymu... :P
Noooo... :D To je asi vše, díl se mi líbil víc než předešlý... :)

2 Meruňka Meruňka | Web | 20. října 2012 v 14:05 | Reagovat

Musím říct že já brečela a utírala si tváře abych na to čtení viděla až do chvíle než jsem si přečetla tuhle větu: "Rozhovor Stelena. Nuda. Ale pobavilo mě, jak Elena řekla, že už ji nebaví brečet. Hovadina. Samozřejmě, že ji to baví, vždyť to, co dělá celý život." Musím říct, že Stefanova reakce na to že pila z Damona je docela normální. A ta scéna je skvělá, jak odchází..tam se mi Stefan asi poprvé líbil, škoda že si to hned zas pokazil :D ale teda na Damona a Elenu v baru opravdu nic nemá (konečně si chudák taky užil :) A šeptání bylo taky skvělé :D
A teda jestli se bude Alarick vracet jako duch a bude sedět s Damonem v baru, tak budu nejšťastnější, on prostě neměl umřít...
Jo a teda obávám se že odpověď na to, proč Connor Damona přepral je právě to jen Jeremym viditelné tetování...tohle prostě ještě bude zajímavé :)

BTW: Proč Elenu nikdo nenaučil zvracet? Já teda nevím, ale obvykle se snažím se trefit do záchodu a ne všude okolo :D

3 Meruňka Meruňka | Web | 20. října 2012 v 14:06 | Reagovat

a omlouvám se za samé "teda" teď jak si to po sobě ještě jednou čtu, tak se zlobím sama na sebe...

4 Meruňka Meruňka | Web | 20. října 2012 v 14:12 | Reagovat

otravuju, ale ještě se mi líbí jeden kousek v této části: Elena, Damon, obsazená židle a pití krve. a to přesně od desáté minuty a hlavně to Damonovo protočení očí :D :D

5 hplovehp hplovehp | Web | 20. října 2012 v 20:53 | Reagovat

Ten díl se mi líbil mnohem víc než první! Stelena líbací scéna vypadala ze začátku slibně a konečně ne jak . Ale jak Elena odběhla a začala zvracet, tak já lehla. Smíchy. To je mi páni reakce na polibek. :D K nově příchozím - April se dá přežít, ovšem Connora bych nejradši nakrájela nadrobno a předhodila veverkám. :D Zbožňuju všechny Delena scény. A Damonovy hlášky! :D Jak se elegantně vykroutil z toho podávání ruky s Connorem. :D Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. ;)

6 Mikeš Mikeš | 20. října 2012 v 21:43 | Reagovat

Hele a nebude to, že Connor Damona "přepral" spíš v tom, že Damon ho stačil tak akorát vytáhnout z auta a vzápětí měl v hrudníku půl zásobníku? Navíc kulek, o kterých Stefan tvrdil, že můžou upíra zabít? Já bych řekla, že je skoro zázrak, že se Damon vůbec zvládl ubránit. Podle mě Connora podcenil, nečekal, že bude reagovat tak rychle.

7 Lili Lili | 21. října 2012 v 19:30 | Reagovat

Tak ty mě vážně mluvíš z duše :) Jen bych chtěla dodat, že jak Elena zapálila lampión za sebe, tak mě vyletěla pěst k monitoru - a co Caroline? To jako nic? Caroline taky zrovna upírkou být nechtěla a když se jí stala, tak kolem ní neskákalo celý město. A nakonec jsem taky vzlykala - naplno brečet mě přinutila jediná Alarickova věta - ta byla perfektní. P.S.: Damon konečně zmínil, že se tam většina chová jako malý děti. Já bych s něma trpělivost neměla a to tu nejsem přes století:)

8 livien livien | 21. října 2012 v 22:47 | Reagovat

jaký všechny spoilery?! :O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama