4x01

14. října 2012 v 17:24 | Michelle |  Diary
Tak jsme se konečně dočkaly, co? :-) Začala nová série a zároveň vlastně úplně nová éra TVD - vzhledem k tomu, že se Elena stala tím, čím se stala (doufám, že tu není žádný blázen, který to nečekal :-)).

Celkově na mě epizoda působila až překvapivě dobře. Moc se mi líbilo jakým způsobem bylo pojato Elenino zesílené vnímání (třeba ta žárovka nebo hodiny). To, jak si vzpomněla na noc, kdy jí Damon vyznal lásku, bylo zvláštní. Rozhodně zajímavé pojetí vidět to úplně zvenku, ale dost "nerálné". Když ji to nechal zapomenout, musela by se třeba vrátit do toho momentu nebo by se jí to v hlavě začalo nějak skládat, ale takhle? Nevím, jak by se mohla vidět zvenčí, když byla uvnitř sebe, jestli mi rozumíte.
Fakt, že celý díl procukrovala se Stefanem, jsem zvládla překousnout a z velké části ignorovat. V duchu jsem vrčela, že na to jednou doplatí, ale pak jsem si řekla: "Ať si trhne, nána pitomá. Jednou jí dojde, že možná udělala blobost." (Ne, doopravdy tomu sama nevěřím.)
Scéna s Damonem byla strašně... nepopsatelná. Silná. Potvrdila všechno, co je pro Damona typické. To, že by udělal, cokoliv, aby Elenu zachránil, i kdyby to mělo znamenat, že ho bude po celou věčnost nenávidět. A že by jí nikdy nijak neublížil, že by si na ni nikdy nevybil svou zlost (viz 3x14 nebo právě 4x01). A teprve v tu chvíli mi došlo, jak moc mi vlastně vadí, že si Elena vybrala Stefana. Protože dokud tam byl jenom Stefan, všechno bylo sice fádní, ale svým způsobem velmi hezké. Ale jakmile začala Delena scéna, měla jsem oči plné slz, protože jsem... (měla depku) ...vůbec nechápala, proč si Elena vybrala Stefana.
No, to je jedno. Prostě jsem v době dívání se na 4x01 měla strašnou depresi a koukání se na blbou Elenu a tak nějak smířeného Damona mi moc nepomohlo.
Celkově se mi ale díl moc líbil. Ten pastor na konci mi dost vyrazil dech. Co to jako mělo být?!!

Jak se díl líbil Vám, čtenářkám? Splnil očekávání nebo jste zklamané? Piště komentáře :-)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 jejiblog jejiblog | 14. října 2012 v 17:55 | Reagovat

líbil se mi i když se mi moc nelíbí že si Elena vybrala stefana

2 LittleDevil LittleDevil | 14. října 2012 v 18:20 | Reagovat

I remember everything,
- táto scéna mi dych vyrazila a pustila okamžite slzy. Plakala som pri nej ako malé dieťa. Nepochopím prečo si vybrala Stefíka, čo má Stefan? NIČ.. Damon má všetko čo on a aj viac.. Nechápem to a asi to nikdy nepochopím.
Spomínanie bolo pekné, mne sa páčilo a tiež na Elene bolo vidno, že dáko reaguje.. aspoň v tvári menila občas výrazy aj keď minimálne ale menila! :-D pohli sme sa konečne ! :-D

-Its always been me. Not Finn, not Elijah, not Kol, me! I loved you through everything and you don't even care!
Ďalšia scéna ktorá mi srdce zlomila :/. Chúďa Beka. Vždy pri ňom stála a on takto k nej? Prvýkrát čo sa fakt hnevám na Klausa a pochybujem, že mu to dakedy odpustím.

- Steleňácka atmosféra
Okéy to som dáko prežila. Aj keď musím sa priznať aj tá moja žltá stena bola zaujímavejšia ako oni dvaja :-D. Hlavne keď mu Elena vysvetľovala, že prečo bola na tom moste.. Fakt som skoro zaspala sakra.. Proste nuda, nuda, nuda, nuda...

- Celkovo fájn diel, aj keď veľmi veľa Steleny.. (Hádam sa dočkáme dákej peknej  poviedky na tému Delena ktorá má inšpiráciu práve v 4x01..:-D)

No jo, zas som sa rozkecala :-D.
A ani ja som ten záver nepochopila, ako prečo sa zabili? :-D a ako nato prišli ? Či Damon ich ovplyvnil? ale ako dáva/nedáva to zmysel..Prečo by nemali sporýš v sebe (ak ich D. ovplyvnil) keď išli po upíroch .. A zas to ako sa Elena  naťahovala za tou krvou toho strážcu, tak on sporýš v sebe nemal? A ako sa vlastne dostali von z tých klietok? A Elena by sa vkľude prepchala von keď hlavu už von mala..
Logika asi Julie opustila, čo? ;)

3 Eli Eli | 14. října 2012 v 21:44 | Reagovat

Na tenhle díl jsem se těšila strašně dlouho. Moc se mi líbil. Ale jako faninka Deleny se mi to, že je se Stefanem moc nelíbí. No nic. Díl to byl ale super. Už se nemůže dočkat dalšího.

4 Meruňka Meruňka | Web | 14. října 2012 v 22:19 | Reagovat

No já musím souhlasit s tebou, ELeninu přeměnu vymysleli hezky, ale vypouru/nevzpouru města taky moc nechápu. Na to jak jsem byla natěšená na to, že by třeba mohla být stále někde na vážkách a mohla děkovat bohu, že ty dva ještě vidí mě fakt zklamalo, že tomu hňupovi zase nalítla, takže jsem si celý díl neužila, jak bych chtěla. U Delena scény jsem byla napnutá a taky se mi chtělo brečet, ale hlavně se mi chtělo řvát, co že si to ta "blbka" myslí. Já prostě nikdy nepochopím co na tom Stefanovi vidí :)

5 Ellie Ellie | 15. října 2012 v 15:15 | Reagovat

Mě se ta scénka s tím jak si Elena vzpoměla na tu noc moc líbila ikdyž to vídím stejně jak ta taky mi to přijde tak nějak divné ale je to krásné. Jinak na Stefana jsem musela nadávat už od začátku, dávat Elena falešné naděje, potom ještě vyjede na Damona s tím jeho "tohohle rozhodnutí budu litovat do konce života" to jsem mu teda vůbec nesežrala ani mi nepřišlo že by mu to bylo líto nebo tak.. A zase žádná změna že jsem Damona celou epizodu litovala a nadávala na Elenu jaká je to slepá kráva.. ale myslím že by se už konečně hodilo kdyby Damon řekl Eleně jak to cítí na plnou hubu a kašlat na její city. Vsadím se že v dalších dílech bude lozit za Damonem a prosit ho aby jí pomohl (a zamilovaný Damon neřekne ne) No a po tom co jsem viděla promo na 4x02 jsem se už fakt musele uklidnovat abych na monitor nezačala řvát jaká je Elena kráva.. No hlavně ať je Damon už konečně štastný (s Elenou nebo bez). Ale i tak si nemůžu pomoct prostě TEAM DELENA!! :D

6 wennu wennu | 15. října 2012 v 17:19 | Reagovat

Naprosto souhlasím, scéna mezi Damonem a Elenou mě úplně rozbila.

7 Lili Lili | 15. října 2012 v 17:38 | Reagovat

Tak Stefan opět zazářil - málem jsem zvracela u toho, jak říkal, že se usmívá -BOŽE! Jinak jsem taky nestačila zírat, když Elena prostrčila hlavu mříží!!!Co to jako sakra bylo? Její navlhčení rtů, po kterém už supersilná složila Damona mě už jen rozesmálo. Docela se divým, že se s ní trochu víc nepoškorpil - zasloužila by. Matt a Bonnie jsou pořád tak nudní, že už je ani moc nevnímám. Neskutečně u mě ale vede scéna Caroline s Klausem v lese - "špatné nářadí" - tohohle víc a budu nadšená! Rebekah bych prohlásila za nejsmutnější postavu v seriálu. Nemá přátele, teď už ani cvoklýho bratříčka, jedinej kluk v dohledu byl Matt:( A jako tečku jsem nečekala, že mi bude tak moc chybět Alaric:(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama