Rudé tango 1/3

16. března 2011 v 20:14 | Michelle |  Draco & Hermiona
Téma: Harry Potter
Pár: Draco/Hermiona
Zařazení do děje: Nijak rozhodující. Pravděpodobně šestý nebo sedmý ročník :)
Komentář autora: Už si ani nevzpomínám, jak jsem na něco takovho mohla přijít, ale psalo se mi to tak snadno, že se divím, že to není pravda xD Měla to být jednorázovka, ale vzhledem k tomu, že blog.cz odmítá přijmout "tolik" textu najednou, rozděluji ho na tři části :) Prosím o komentování, alespoň krátká poznámka, co si o tom myslíte, tak alespoň zjistím, co na mou tvorbu říkají druzí lidé... A kdo má nějaký blog, určitě chápe, o čem mluvím ;)


* * *
Mlčky seděl u stolu. Všude kolem vířily hlasy. Vysoký, protivný tón Pansy, hloupé hučení Goyla, přirozený šum při snídani. Znuděně si podpíral hlavu rukou. Další nezajímavý, stereotypní den před ním. Pravdou bylo, že se mu to nechtělo měnit. Nechtěl si vyhledávat povyražení, čekal, až zábava přijde za ním sama. Tak je to přece nejlepší. Neočekáváná potyčka s Potterem, hádka s Pansy, urážka Weaslyho. Možná chtěl něco víc. Něco co by mu pro jednou pěkně pozvedlo adrenalin v krvi a na čem by si opět zlepšil sebevědomí a postavení mezi spolužáky. Chtělo to nápad a ten zatím neměl.
* * *
Sebevědomě si prorazil cestu skrz ostatní studenty a vstoupil jako první do učebny lektvarů. Jeho oblíbená hodina. Snape byl přesně ten typ profesora, kterého bylo proč obdivovat. Zaprvé - neležel u nohou Nebelvírským, naopak podporoval Zmiozel. Zadruhé - Draco byl jeho nejoblíbenějším studentem. Zatřetí - nebál se postavit se tomu hlupákovi Brumbálovi. A začtvrté - nesnášel Pottera.
Usadil se na své obvyklé místo a panovačně pohlédl na ostatní spolužáky, především Nebelvírské zpražil maximálně opovržlivým pohledem. Netrpělivě vyčkával na nějakou nenápadnou pobídku. Prostě cokoli, za co by je mohl napadnout. Když Weasly klopýtl přes práh, Dracovy rty zkřivil jízlivý úsměšek. Plynule se vytáhl do své úctyhodné výšky, které dosáhl za poslední dva roky, a vykročil směrem k lavici těch ubožáků.
První si ho všimla Grangerová. Upřela na něj podmračený pohled a nepatrně pootevřela rty. Když pochopila, že opravdu míří k nim, povzdechla si a loktem dloubla do Pottera. Ten tupohlavec se na ni nechápavě podíval, aniž by nenápadnou narážku pochopil. To už ale Draco dokončil svou cestu. S úšklebkem se opřel dlaněmi o hranu jejich stolu a počkal ty dvě sekundy, než mu všichni tři věnovali dokonalou pozornost.
A v ten moment ho to napadlo. Ano, to je přesně ono, pokoří Rona, vysměje se Potterovi a ještě si to maximálně užije.
Naklonil se blíže k Hermioně a naprosto vážným hlasem se zeptal: "Grangerová, potřeboval bych s tebou na chvíli mluvit, mohla bys po hodině?"
Celá trojice mu předvedla svou sérii udivených pohledů. Pozvedl obočí, aby upozornil na skutečnost, že očekává odpověď.
"Odpal," vyprskl Weasly. Potter si na nose posunul brýle a zjevně se chystal nějak zasáhnout. Někdy ho ta dobročinná povaha skoro dojímala.
"Pokud vím, s tebou nic probírat nehodlám, ptal jsem se tady," chvíli zvažoval jaký výraz použít, "tady, šprtky."
Grangerová viditelně zatnula čelisti a zhluboka se nadechla. Dříve, než však stihla z úst vypustit jediné slovo, vstoupil do učebny profesor.
"Po hodině," prohlásil pevně a volným krokem odpochodoval. Jestli tohle všechno vyjde, má o zábavu postaráno, promnul si ruce v duchu.
* * *
Ležérně se opíral o stěnu a přemýšlel, jak asi bude nejchytřejší z nejchytřejších reagovat. Když konečně vykráčela z učebny, jako obvykle měla v patách Pottera a Weaslyho. Odrazil se od stěny a vyšel jí naproti. Pak ji k naprostému udivení všech v nejbližším okolí uchopil za paži a otočil přesně druhým směrem, než měla namířeno a vykročil s ní po boku dál do podzemí. Bezmocně se otočila za svými přáteli, ale ti dle všeho nehodlali být nápomocni, Weasly zrudl a Potter jen s otevřenou pusou stál, zaražen uprostřed pohybu. Lehce se pousmál, zatím jde vše podle plánu.
"Takže? Podívej, Malfoyi, nemám na tebe celý den," započala rozhovor Grangerová bez úvodu.
"Nedočkavá?" zašklebil se, ale pak se rychle začal soustředit. "Dobře, dobře. Chci se tě na něco zeptat, pokud dovolíš," skoro se začal chovat zdvořile.
"Říkám - nemám na tebe celý den, tak spusť."
Naklonil hlavu lehce na stranu a odstartoval svůj projev: "Fajn, Grangerová, jistě víš, že je za měsíc ples, obvyklá otrava, chtělo by to něčím rozproudit krev ostatním. Jde o to, že škrobenost a to všechno - pravidla, společenský chování, jsou tady každý rok. Napadlo mě, že je tu možnost, jak to trochu oživit a nemusí to být nutně rebelie, stačilo by, kdyby," slabě se pousmál jejímu udivenému pohledu, "kdybychom na ten ples šli společně."
Grangerová si ho měřila nevěřícným pohledem, jakoby právě zvažovala, zda je retardovaný po celý svůj život nebo se jedná jen o chvilkové pomatení.
"Jo a myslím to vážně," dodal, když mlčela trochu moc dlouho.
Zamrkala a pak pevně prohlásila: "Už někoho mám, zkus to na nějakou jinou." Otočila se a pokusila se odejít. Zadržel ji opět jemným sevřením prstů kolem paže.
Vsadil všechno na jedinou kartu: "Odmítni to. Weasly stejně neumí tančit."
Zneklidněla. Otevřela pusu, aby protestovala, ale nejspíš ji nenapadl žádný rozumný argument.
"Nemá ani pořádný společenský hábit. Neumí se chovat společensky. A ani v nejmenším se neumí chovat k dámě."
"To ty taky ne," odsekla popuzeně.
"Taky? Takže souhlasíš," konstatoval potěšeně.
"Hele, je to hloupost. Musím jít."
Zatnul zuby a proti veškerému svému přesvědčení ji tiše oslovil: "Hermiono, prosím."
Strnula. "Copak nechceš prožít ani jeden ples se vším všudy?" Protože stále neodporovala, přistoupil blíž a zamumlal jí do vlasů, "myslím, že by to bylo výtečné."
Otočila se a chvíli si ho pozorně prohlížela, jakoby hledala přesně to, co skrýval dokonale uvnitř. Sarkasmus, znechucení a jízlivost. S výsledkem ale byla zřejmě spokojená.
"Nevím, proč na to přistupuju, ale - dobře, půjdu s tebou. Mám ale podmínku - nikomu to neřekneme, ať je to překvapení se vším všudy."
Přikývl. Výborně! Všechno jako obvykle vychází perfektně.
***
Uběhlo pár dní. Nic důležitého. Nic nekazilo jeho plány. Grangerová se chovala jako vždycky, Weasly stále něco řešil s Potterem. Další závan povyražení pocítil při zahájení krátkého projevu profesorky McGonadallové. Ano, pokud to má být skutečně něco neobvyklého, pak je toto ta správná cesta!
"Vážení studenti, již tradičně se na naší škole koná ples. Povětšinou se zahájení plesu zhostí asi šestičlenná skupina studentů, kteří buď samostatně, nebo s mou pomocí sestaví a nacvičí předtančení. Tento rok navrhuji změnu. Je pravdou, že ctím tradice a po smrti ředitele Brumbála se snažím zachovat všechny zavedené činnosti, ale v tomto jediném bych ráda učinila drobnou obměnu. Navrhuji tedy, aby se úkolu - připravit a nacvičit si předtančení, zhostil pouze jeden taneční pár."
V síni se rozhlaholily hlasy, ale vzápětí opět všechny utichly. Draco Malfoy se totiž postavil a přihlásil se o slovo.
"Chci si to vzít na starosti."
"Výborně, pane Malfoyi. A která dívka si na sebe vezme druhou polovinu tohoto úkolu?"
Rázem vyletěla do vzduchu více než polovina dívčích paží. Jak neobvyklé, pomyslel si ironicky. Otočil se k profesorce, aby zjednala ticho.
"Přirozeně, partnerku už mám vybranou."
"A s kterou dívkou máme tedy počítat"
"To je tajemství, paní profesorko," usmál se a opět se usadil. Pak se pomalu přes celou síň podíval na Hermionu. Zuřila. V očích měla plameny a cosi si brblala pod nosem. Potter ani Weasly si toho ovšem nevšímali. Skvěle, Draco!
***
Počkal na ni u východu z velké síně. Potter a Weasly byli opět natolik zabraní do rozhovoru, že si zmizení Hermiony vůbec nevšimli.
Odtáhl ji dál do chodby a upřel na ni pobavený pohled.
"Tak, teď už jsi trochu přestřelil, ne? Souhlasila jsem, ale ne s něčím takovým! Malfoyi, za tohle zaplatíš!"
Zavrtěl hlavou. "Klídek, Grangerová, takhle to aspoň bude mít grády."
"Ty seš asi fakt na hlavu?!"
"Zítra, potřebná komnata, bezprostředně po večeři. Budu se těšit," mrkl na ni a odkráčel.
***
Vkročila do oněch dveří a zamrkala. Místo čehokoliv, co čekala a na co byla zvyklá, ji očekával taneční sál s Dracem uprostřed. Všude na stěnách okolo byla zrcadla. V rohu nezvykle velké místnosti se krčil gramofon s hromadou desek vedle sebe. Nejvíc ji ale zaujal Draco - místo obvyklého školního hábitu měl na sobě černé společenské kalhoty a rolák. V ruce držel černé dámské taneční boty a usmíval se.
"Na, tady máš boty, nevím, jestli ti budou, ale myslím, že jako šprtka máš jistě v zásobě kouzlo na upravení velikosti," překvapivě ona věta nevyzněla příliš jízlivě.
Boty ji sedly dokonale, nebylo třeba nic upravovat. Dokonce se zmohla na skromné: "Díky."
"No, začneme," spustil Draco, "máme na nácvik čtyři týdny, takže si musíme máknout."
"Vybral sis sám," zabručela popuzeně, ale jinak mlčela.
"Však já vím," zašklebil se. "Navrhuji tango."
"Tango?"
"No, naučím tě to, nic příliš obtížného -"
"Samozřejmě, že vím, co je tango! Jsem koneckonců mudla, jak dobře víš. Spíš mě udivilo, že nedáme něco," chvíli se rozmýšlela, "něco oficiálnějšího. Nevím, valčík, waltz, nebo tak něco."
"Podívej, chystáme něco neobvyklého, nestandartního, nečekaného. Proč mít natolik nudný tanec, s tangem to bude mít šťávu."
"Je vůbec nějaká možnost, jak tě o něčem přesvědčit?" zavrtěla hlavou a povzdechla si.
"Bojím se, že ne," usmál se.
***
"Počkej! Říkal jsi tři otočky a pak ještě pivota! Malfoyi! Tak stůj!"
"Já vím, ale jen dvě otočky líp vychází do rytmu."
"Tak bys mi to snad mohl říct ještě předtím, než se mnou začneš smýkat po parketu!"
"Kdybys, jak už ti říkám po padesátý druhý, nestála metr ode mě, všechno by šlo," odsekl podrážděně. Měli za sebou už čtyři zkoušky a stejně se nedostali dál než za pět a dvacet taktů v jimi zvolené písni.
Ode dveří se ozvalo důrazné odkašlání.
"Ach, pane profesore, děkuji, že jste přišel. Víte, je to těžší, než jsem si myslel."
"Dobrý den, pane Malfoyi, dobrý den, slečno Grangerová," promluvil svým hlubokým hlasem Snape.
"Dobrý den," zamumlala vyděšeně Hermiona. Malfoy se ji evidentně chce pokusit zničit. Nejen, že vkládá do sestavy neuvěřitelně složité prvky, ještě sem pozve ředitele své koleje. Copak ona do toho tahá McGonadallovou?
"Tak se předveďte," usadil se vysoký profesor jako obvykle celý v černém na čerstvě vykouzlenou židli.
Draco mávl hůlkou a spustila se hudba. Uchopil Hermionu do pevného držení a ta jako obvykle couvla, aby mezi nimi vytvořila prostor. Všechno, co se zatím zvládli naučit, sice předvedli, ale Snape je požádal o zopakování.
Sotva ovšem zazněl první tón, Snape hudbu umlčel a rázně připochodoval k dvojici.
"Slečno Grangerová, narovnejte se. Tak, výborně. Pane Malfoyi, držte ji takto, ano. A nyní, slečno Grangerová, položte váhu horní poloviny těla na jeho paži a - Ne, ne, zůstaňte tak! Vybrali jste si tango, patří k němu toto držení a blízkost! Slečno Grangerová! Je to jen tanec!" rozohnil se. "Tak a nyní, vidíte, že to jde, skvěle. A hlavu sem, na stranu." Vrátil se zpět k židli a požádal: "Nyní mi to předveďte zase."
Místností se rozezněl výrazný rytmus a jejich těla se opět rozpohybovala. Překvapivě jim tentokrát vyšly všechny kroky přesně, včetně série otoček a pivoty.
"Výborně, pokračujte, zítra se podívám, jak jste pokročili."
Vydrželi cvičit až do půl jedenácté, kdy se oba vysíleně zhroutili na zem v záchvatu smíchu.
"Myslím, že si příště budeme dávat víc přestávek nebo do plesu oba zkolabujeme," oddechovala Hermiona.
"Na druhou stranu, umíme tři čtvrtě sestavy," odpověděl rozvážně, ale také zadýchaně Draco.
"Musím jít," zvedla se a usmála se.
"Dobrou noc."
"Dobrou noc, Draco," mávla na rozloučenou a zmizela za dveřmi.
Malfoy zatřepal hlavou a zopakoval: "Draco. Draco? Jak to, že mi říká Draco? Nikdo mi neříká Draco, snad kromě matky."
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Chi-chi Chi-chi | 17. března 2011 v 13:44 | Reagovat

Tak romantické... :) Nádhera. Fandím Dracovi. Jako obvykle. Prej "dobrou noc"... :) Piš rychle... Už se nemůžu dočkat další třetiny... Bylo to výborný :D :) ;)

2 Punxi Punxi | 17. března 2011 v 15:00 | Reagovat

Nikdy jsem Draca moc nemusela, ale tohle je nádhera :)

3 Michelle Michelle | Web | 17. března 2011 v 15:07 | Reagovat

Draco je záporák, arogantní debil a tím si mě prostě musel získat :)

4 Chi-chi Chi-chi | 17. března 2011 v 17:21 | Reagovat

Záporáci jsou vždycky nejlepší... :P V Harrym Potterovi je to Draco, ve Vampire Diaries je to Damon... :)

5 Angie Angie | E-mail | Web | 17. června 2011 v 14:19 | Reagovat

Tak táto kombinácia hlavných postáv ma nikdy nenapadla, ale bravóóó :)
Vyšlo ti to na jednotku :)
Píšeš ozaj skvelé poviedky :)

6 Rosalie D. ~ Rosalie D. ~ | Web | 1. listopadu 2011 v 16:32 | Reagovat

To je úžasné :-) Fakt moc dobře napsané a to říká holka, co sama píše a je kritická :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama