On the other side 5

29. března 2011 v 17:01 | Michelle |  Long tales
Téma: The Vampire Diaries
Pár: Damon/Elena
Zařazení do děje: Stefan na pár dní odjíždí a nechává Elenu hlídat svým drahým bratrem. Jenna a Jeremy také opouští dům, a tak Elena zůstává vydaná napospas Damonovi. Co se z toho vyvine? Jakou chytračinu na ni Damon vymyslel? A kam vlastně jel Stefan?
Komentář autora: Další dílek, blížíme se k vrcholové kapitole!!!! :) Ovšem ta konečná je ještě trochu vzdálená. xD Děkuju moc všem za komentáře, i když jich není moc, doufám, že časem popularita tohoto blogu stoupne, přece jenom povídky na téma TVD jsou žádané ;) Užívejte!


Aby je Katherine nemohla vystopovat, jeli celkem třemi auty. Prvním ujeli patnáct kilometrů, dalším třicet a posledním dvanáct. Usadili se v malém a útulném motelu, kde si pronajali pokoj pod falešnými jmény.
"Už se cítíš líp?" prohlížel si ji pozorně a provokatérsky se zašklebil.
"Já jo," pozvedla obočí vědoucně. "Normálně bych s tím asi nesouhlasila, ale měl by sis sehnat něco k snědku."
Vesele se mu zatřpytilo v očích, evidentně ho ta jasná narážka pobavila. "Krom toho, že jsi mi právě mezi řádky sdělila, že ti nepřipadám v pořádku a že jsem teď slabý a vyčerpaný, moc hezký pokus," blýskl úsměvem a svezl se do křesla. "Nemusíš mít obavy, myslel jsem i na sebe a svou záchranu," natáhl se po jediné tašce, kterou měli s sebou. Vyndal krevní konzervu a nějaké sušenky, které hodil po Eleně.
Uprostřed jídla zazvonil Damonův telefon.
"Stefan," zabručel a přijal hovor. "Konečně, kde vězíš?" zavrčel podrážděně.
Elena pozorovala jeho střídající se výrazy a lámala si hlavu nad tím, kde je Stefan.
"Stefe, tohle je trošku mimo mísu, jo? Máme tady problémy, a když říkám já problémy, myslím tím globální krizi. Sháněla se po tobě Katherine," vychrlil unaveně.
"Ne, není v pořádku!" odsekl. "Tvoje šílená bývalka nás málem oba zabila!"
Nechápavě zavrtěl hlavou a s protočením panenek pohlédl na Elenu. "Hele, drahý bratře, staráš se taky někdy o něco jiného než o sebe samotného? Poslední věc, kterou jsem v ten moment řešil, bylo zjišťovat, co po tobě chce. Zachraňoval jsem totiž -," umlkl a s pokrčením ramen podal telefon Eleně.
"Stefane?" vyhrkla. "Jo, jsem už v pořádku." Zamračila se a podívala se na Damona. "Samozřejmě, že už nejsme v Mystic Falls." Vysvětlila mu ve zkratce cestu k motelu a s falešným nadšením odpověděla: "Jasně, těším se, pa."
"Přijede sem," konstatoval otráveně Damon a ušklíbl se.
"Jo," kývla a usadila se na opěradlo Damonova křesla. Udiveně se na ni zahleděl. "Co mu řekneme?"
"Co bychom mu měli říkat?" nepochopil v první chvíli Damon. Pak zmateně zamrkal a naklonil se k ní blíž. "Počkej, ty mu to chceš říct?" ujistil se pomalu.
"Ne, že bych přímo chtěla," dala důraz na poslední slovo, "ale bylo by to fér."
Svůdně zamrkal a přiblížil svou tvář k její na vzdálenost pouhých pár centimetrů. "Nemusí to vědět," usmál se a otřel se o její rty tak vzdušně, jako by to byl sám vánek.
"Damone," zamumlala mu do úst, ale on se nenechal odradit. Přitáhl si ji za krk k obličeji a něžně si pohrával s jejím spodním rtem. Když zvedl hlavu, pomalu jí přejel rukou přes klíční kost. Zopakovala jeho jméno, ale místo předchozího nesouhlasu mu tentokrát dala najevo své omámení. Rezignovaně si povzdechla a svezla se mu do klína, kde se pohodlně uvelebila.
"Stejně bychom mu to měli říct," zamručela unaveně s hlavou opřenou o jeho hruď. Damon ji prsty pročesával vlasy a bradou se opíral o její temeno. Přemýšlel.
Znamenalo to, že chce o jejich malé epizodě říct Stefanovi, že se Stefanovi pokorně přizná a omluví se za své chyby nebo že se s ním rozejde? Plyne z toho něco pro něho? Pochopila Elena konečně, že k ní něco cítí, nebo si stále myslí, že je otravný a arogantní? A choulila by se mu v takovém případě v náručí?
Elena ucítila, jak ji stiskl trochu pevněji a zabořil nos do jejích vlasů. Slyšela, jak se nadechuje a jak se jeho hruď vypíná pod množstvím vzduchu, které do sebe vtáhl. Zvedla ruku a dotkla se prsty tmavých kadeří. Byly na dotek hebké a husté. Položila mu dlaň na obličej a vpíjela se do jeho očí, světlých, blýskavých a plných čehosi, čemu nerozuměla.
Tu soukromou a zlomovou chvíli přerušilo vyzvánění Damonova telefonu. Nadzvedl Elenu, uložil ji na křeslo a zvedl telefon.
"Stefane?" promluvil a upřel poslední pohled na dívku spočívající tam, kde ji posadil. "Pokoj 16, trochu jsem jí upravil paměť," odpověděl mu na otázku a opřel se o stěnu vedle okna. Bezmyšlenkovitě odhrnul záclonu stranou a vytřeštil oči.
"Eleno? Myslím, že máme návštěvu," vyslovil a okamžitě se přemístil před ni. O pouhých pár setin sekundy později se zaráz otevřely dveře jejich pokoje a okno se rozletělo na tisíc drobných střípků.

pokračování → On the other side 6
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 delenafans delenafans | 29. března 2011 v 17:28 | Reagovat

Milujem túto poviedku :)) Teším sa na daľší diel!! :DD

2 Meruňka Meruňka | Web | 29. března 2011 v 19:31 | Reagovat

uáá! to je boží :D

3 Chi-chi Chi-chi | 30. března 2011 v 16:18 | Reagovat

Tak jsem napnutá... je to bestovní... je to Boží... už se nemuzu dockat dalsi

4 Kaczi Kaczi | E-mail | Web | 30. března 2011 v 17:14 | Reagovat

Nemůžu se dočkat dalšího dílu! Prosím, prosím, smutně koukám :D Je prostě dokonalá!

5 Nena Nena | 2. července 2011 v 17:58 | Reagovat

ty vieš tak úžasne opísať tie Delena romantické scény že to hltám jedným dychom !

6 bleska bleska | 14. března 2012 v 21:28 | Reagovat

nádhera hltam kazde slovo :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama